Covid-19 Gönüllü Projesi

Gönüllü Somatik Deneyimleme® Uygulayıcılarımız belirsizliğin arttığı bu zorlu süreçle başa çıkarken Sağlık Çalışanlarına destek olmak için hazır. Gönüllülerimiz Sağlık Çalışanlarımızın yüklendikleri stresle baş etmelerine destek olmak üzere ücretsiz online uygulamalar sunuyor. 

Somatik Deneyimleme® stresin yarattığı etkileri azaltmak üzere sinir sistemiyle çalışan psiko-biyolojik bir yaklaşımdır.  Beden farkındalığımızı kullanarak sinir sistemimizi desteklemeye ve düzenlemeye yönelik uygulamalar içerir. Böylece, dayanıklılığı artan sinir sistemimizin  zorlu durumlar ve yoğun duygularla baş etme kapasitesi gelişir.

Gönüllü Somatik Deneyimleme®️ uygulayıcılarıyla, Sağlık Çalışanlarına ücretsiz bireysel çalışmalar sunuyoruz.

Bireysel Çalışmalar, iki online görüşme olarak planlanmıştır. Bu çalışmadan faydalanmak isteyen sağlık çalışanlarının taleplerini oluşturmak için Bilgi Formunu doldurması yeterlidir. Talepler gönüllü uygulayıcılarımızla eşleştirilecek ve mümkün olduğunca hızlı karşılanmaya çalışılacaktır. 

Uygulama etkinliğini ölçmek üzere bilimsel bir araştırma da yürütülmektedir. Araştırma kapsamında katılımcılardan uygulama öncesi ve sonrası, anonim (isimsiz) ve kısa bir form doldurarak, araştırmaya katkı sağlaması beklenmektedir.

Talep oluşturmak için linkteki Bilgi Formu’nu doldurabilirsiniz.

Klinik psikolog, psikolog, psikolojik danışman, fizyoterapist, beden terapisti ve psikoterapistlerden oluşan Gönüllü Somatik Deneyimleme Uygulayıcıları ekibimiz ile Covid-19 Gönüllü projemizi yürütmekteyiz.

50 gönüllümüz ile yürüttüğümüz Gönüllü Projemizin ilk uygulama dönemi 2020 Haziran sonunda tamamlanacaktır. İhtiyaç doğrultusunda yeni uygulama dönemi belirlenecek ve web sitemizden duyurulacaktır.

“Gizlilik Politikamız gereği verdiğiniz bilgiler sadece bu proje kapsamında kullanılıp, gerekli süre saklandıktan sonra imha edilecektir. Gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesini taahhüt eder; kişisel bilginizin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında korunacağını ve tamamının veya herhangi bir kısmının yetkisiz kullanılmayacağını bildirmek isteriz.”

Koronavirüs Salgının Yarattığı Olumsuz Etkilerle Başa Çıkmanıza Yardımcı Olacak Somatik Deneyimleme® Uygulamaları

2

%d blogcu bunu beğendi: